UKS PAWŁÓW
   
  UKS PAWŁÓW
  ROK 2014
 
POLSKA BIAŁORUŚ W PAWŁOWIE 

Z okazji pobytu młodzieży z Białorusi , która przebywa m.in w Pawłowie  odbył się turniej piłkarski szkół podstawowych na boisku przy Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Pawłowie . W imprezie zagrały dwie drużyny chłopców z Białorusi , dziewczęta i chłopcy z Pawłowa a także SP Krowiarki . Zawody rozgrywane systemem ,,każdy z każdym '' wygrali chłopcy z Krowiarek wygrywając wszystkie mecze .

MISTRZOSTWA I PUCHAR SZKOŁY PAWŁÓW W PIŁCE NOŻNEJ 

W ramach Dnia Sportu Szkolnego rozegrano mecze Mistrzostw Szkoły w Pawłowie i Pucharu Ligi  Orlików UKS Pawłów . Oto mistrzowie poszczególnych kategorii : Mistrz Szkoły chłopców - kl V (Marcel Wilczek , Mateusz Majnusz , Michał Fojtzik i Filip Salomon) , Mistrz Szkoły dziewcząt - kl III (Ania Berlik , Zuzia Miensopust , Sara Fichna , Weronika Kulik ) - równiez ta drużyna wygrała Puchar Ligi Orlików dziewcząt . Chłopcy UKS Pawłów w kategorii Orlików grupy C Podokregu Racibórz  wygrali rozgrywki w całej rundzie wiosennej .Gratulujemy !

OGNISKO DRUŻYN ORLIKÓW DZIEWCZĄT
I CHŁOPCÓW UKS PAWŁÓW

Ponad 60 uczestników znalazło się na ognisku pożegnalnym sezonu 2014 UKS Pawłow . Oprócz smacznej kiełbaski , coca coli i lodów zgromadzone dzieciaki i ponad 40 rodziców widziało pasjonujące mecze piłkarskie we wspaniałej scenerii -przy sztucznym oświetleniu .Po meczach naszych zawodników do akcji wkroczyli Rodzice UKS Pawłów . Najpierw zremisowali z Orlikami  2-2 , w karnych 3-2 dla dorosłych piłkarzy .W drugim meczu pomiędzy Rodzicami  a dziewczętami klas starszych UKS Pawłów również padł remis 3-3 a w karnych wygrały dziewczęta 3-1 . Kolejny nocny turniej już we wrześniu 2014 .

REMIS NA ZAKOŃCZENIE SEZONU  :
NĘDZA - PAWŁÓW 4-4 


W ostatnim meczu sezonu Orliki z Pawłowa zremisowały 4-4 z Nędzą . Po cięzkim dniu - dziś w szkole  odbył się Dzień Sportu Szkolnego  - zabrakło świeżości i kondycji ,ale za to sam mecz był emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatniej minuty . Prowadzilismy już 4-2 , ale brak koncentacji i gra w osłabieniu (Jakub Przybyła został wyrzucony z boiska na 2 min) pozwoliły gospodarzom wyrównać . To była naprawdę fajna przygoda - nasze Orliki wygrały grupę w imponującym stylu -9 zwycięstw i 1 remis !!! Bramki dziś strzelali :Adam Muszal , Rafał Pientka , Kamil Gorczowski i Jakub Przybyła - wszyscy po 1  bramce . Punktacja Jakub Przybyła 7 pkt , Adam Muszal 7 pkt , Dawid Majnusz 5pkt ,Sebastian Adaś 5 pkt , Adam Schmidt 8 pkt , Rafał Pientka 8 pkt , K amil Gorczowski 7 pkt , Jakub Gorczowski 6 pkt , Maksym Kaczan 6 pkt , Ania Berlik 7 kt ,, Kacper Scherner 6 pkt , Rafał Marcinek 8 pkt , Damian Zuber 6 pkt , Bartek Strzybny 6 pkt , Denis Malcharczyk 7 pkt.



KOLEJNE ZWYCIĘSTWO  ORLIKÓW  :  
SYRYNIA - PAWŁÓW 1-5 


Kolejne przekonywujące zwycięstwo , tym razem z Syrynią . Bramki : Jakub Przybyła -2 , Adam Muszal -2 , Kamil Gorczowski -1 . Punktacja : Punktacja :Jakub Przybyła 9 pkt , Adam Muszal 9 pkt , Dawid Majnusz 7pkt ,Sebastian Adaś 6 pkt , Adam Schmidt 9 pkt , Rafał Pientka 7 pkt , K amil Gorczowski 9 pkt , Jakub Gorczowski 7 pkt , Maksym Kaczan 6 pkt , Ania Berlik 8 pkt ,, Kacper Scherner 7 pkt , Rafał Marcinek 9 pkt , Damian Zuber 8pkt 
film z meczu :
 
http://youtu.be/1X6SzZpPiWo

DZIEWCZĘTA WICEMISTRZYNIAMI ŚLĄSKA  MPKC 2014 


Świetnie spisały się dziewczęta UKS Pawłów w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka , który rozegrany był w czwartkowy deszczowy poranek na stadionie Pasjonata Dankowice k/Bielska . Dziewczęta w składzie - Ania Berlik, Sandra Wojtaszek , Karolina Jurkowska , Laura Wojtaszek , Karolina Zymla , Kasia Jaszek , Weronika Kulik , Dominika Kowalczyk - pokonały Rudnik 3-0 , Polonię Bytom 6-0 i przegrały z Tygryskami Świętochłowice 0-2 . Mecz finałowy z naszym odwiecznym rywalem dostarczył wielu emocji .Po 5 min to my mogliśmy prowadzić 2-0 , ale Kasi Jaszek w sytaucjach ,,sam na sam '' zabrakło  precyzji . W bramce rewelacyjnie broniła Laura Wojtaszek , która zatrzymywała wszystkie strzały Wiktorii Gawor , naszej byłej zawodniczki (obecnie gra z Tygryskami ). To był bardzo dobry mecz naszej drużyny . Zostaliśmy wicemistrzami Śląska  w turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka 2014 . W turnieju chłopców nasi reprezentanci po porazkach z Pawonkowem , Pogonią Kamyk i Rudnikiem zajęli VI miejsce .




POGROM W MECZU NA SZCZYCIE : PAWŁÓW - KRZANOWICE 9-3


W meczu na szczycie nasza drużyna nie dała szans przyjezdnym z Krzanowic odprawiając ich z bagażem 9 bramek , które strzelali :Jakub Przybyła -5 , Adam Muszal - 3 , Denis Malcharczyk -1 . To był bardzo dobry mecz naszej druzyny , która tym zwyciestwem zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie C  Orlików  sezonu 2014. Punktacja :Jakub Przybyła 10 pkt , Adam Muszal 9 pkt , Dawid Majnusz 6 pkt ,Sebastian Adaś 6 pkt , Adam Schmidt 9 pkt , Rafał Pientka 8 pkt , Bartek Strzybny 7 pkt , Kamil Gorczowski 9 pkt , Jakub Gorczowski 7 pkt , Maksym Kaczan 6 pkt , Ania Berlik 6 pkt , Denis Malcharczyk 9 pkt , Kacper Scherner 7 pkt , Rafał Marcinek 9 pkt , Damian Zuber 9 pkt 

ORLIKI ROZSTRZELAŁY KOLEJNĄ EKIPĘ : PAWŁÓW- GASZOWICE 8-2





W kolejnym meczu Orlików zanotowaliśmy wysokie zwycięstwo 8-2 nad Gaszowicami . Na boisku w Pawłowie widzieliśmy bardzo dobry mecz , piękne bramki i wspaniałe parady naszego bramkarza Rafała Marcinka .Bramki strzelali : Rafał Pientka -2 , Kamil Gorczowski -2 , Jakub Przybyła -2 , Adam Muszal i Kamil Niedziela . Punktacja : Jakub Przybyła 9 pkt , Adam Muszal 8 pkt , Dawid Majnusz 7 pkt ,Sebastian Adaś 7 pkt , Adam Schmidt 8 pkt , Rafał Pientka 8 pkt , Bartek Strzybny 7 pkt , Kamil Gorczowski 9 pkt , Jakub Gorczowski 7 pkt , Maksym Kaczan 7 pkt , Ania Berlik 7 pkt , Kamil Niedziela 7 pkt , Marek Klimek 7 pkt , Denis Malcharczyk 7 pkt , Kacper Scherner 7 pkt , Rafał Marcinek 10 pkt ,Jakub Wilczek 7 pkt , Damian Zuber 8 pkt .

II KOLEJKA PIŁKARSKIEJ LIGI SZKOLNEJ DZIEWCZĄT


W miniony wtorek odbyła się II kolejka Piłkarskiej Ligi Szkolnej Dziewcząt w Pawłowie . Znowu triumfowały dziewczęta z klasy III pokonując w najważniejszym pojedynku koleżanki z KL IV 4-2 . Trzecie miejsce dla KL II , która wygrała z KL I 2-1 . Potem były lody i pamiątkowe zdjęcie . Trzecia kolejka za tydzień .

SZCZYPIORNIAK NA ORLIKU W PAWŁOWIE !


Na pawłowskim Orliku rozegrano gminne eliminacje turnieju ,,Szczypiorniak na Orlikach 2014 '' . Nasze zawodniczki zagrały bardzo fajny turniej wygrywając 16-2 z Pietrowicami II i przegrywając z Krowiarkami 6-10 . Wygrały dziewczęta z Pietrowic I . Za tydzień również u nas finał Śląska tego turnieju - przyjedzie 9 najlepszych drużyn z naszego województwa.



KOLEJNA WYGRANA W LIDZE ORLIKÓW : PAWŁÓW - KRZYŻANOWICE 4-1



W kolejnym meczu Orlików zawodnicy z Pawłowa pokonali u siebie Krzyżanowice 4-1 po bramkach Kamila Niedziela , Rafała Pientka , Adama Muszala i Ani Berlik . Szczególnie bramka naszej Ani była rzadkiej urody . Sam mecz bardzo przeciętny choć zwycięstwo pewne . Punktacja : Jakub Przybyła 8 pkt , Adam Muszal 7 pkt , Dawid Majnusz 5 pkt ,Sebastian Adaś 5 pkt , Adam Schmidt 9 pkt , Rafał Pientka 7 pkt , Bartek Strzybny 6 pkt , Kamil Gorczowski 7 pkt , Jakub Gorczowski 6 pkt , Maksym Kaczan 6 pkt , Ania Berlik 7 pkt , Kamil Niedziela 6 pkt , Marek Klimek 5 pkt , Denis Malcharczyk 5 pkt , Kacper Scherner 6 pkt , Rafał Marcinek 8 pkt ,Jakub Wilczek 6 pkt , Damian Zuber 7 pkt .


SZKOLNA LIGA DZIEWCZĄT -
1 KOLEJKA



Rozpoczęła się Szkolna Liga Orlików Dziewcząt UKS Pawłów . W pierwszej kolejce rozegrano 12 spotkań strzelono wiele pięknych bramek . Tabela po 1 kolejce : 1miejsce -klasa III (wiśniowe stroje) 18 pkt , 2 miejsce - klasa IV (niebieskie stroje) 12 pkt , 3 miejsce -klasa II (pomarańczowe stroje ) 2pkt , IV miejsce - klasa I (żółte stroje) 2 pkt .

W LIDZE ORLIKÓW PIĄTA WYGRANA : PAWŁÓW - NĘDZA 5-1


Lider grupy C Orlików UKS Pawłow nie dał szans rywalom i pokonał 5-1 w meczu u siebie LKS Nędza . Bramki strzelali : Kamil Niedziela -2 , Jakub Przybyła -1 , Kamil Gorczowski -1 , Rafał Pientka-1. Nasza drużyna z kompletem 15 pkt na czele tabeli .Za tydzień dwa mecze :w poniedziałek o 16.30 z Krzyżanowicami i w środę o 18.00 z Gaszowicami . Punktacja : Rafał Marcinek -10 , Denis Malcharczyk -5, Sebastian Adaś -5 , Adam Muszal - 9 , Rafał Pientka -8 ,Jakub Przybyła -9 , Marek Klimek -7 , Ania Berlik - 8 , Adam Schmidt -10 ,Kamil Niedziela -9 ,Kacper Scherner - 7, Bartek Strzybny -7 , Jakub Gorczowski -7 , Kamil Gorczowski -8
www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/35090-piata-wygrana-orlikow-pawlowa-w-ich-piatym-meczu.html

IV MIEJSCE W PÓŁFINALE



Przygoda z piłką w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej za nami . Gra dziś była lepsza niż wynik , zabrakło tylko szczęścia . Zagraliśmy w pierwszej parze półfinałowej z SP Milówka i zapowiadało się ,że gładko wygramy . Przy stanie 2-0 coś się zacięło i w dramatycznych okolicznościach przegralismy 2-3 . Potem w meczu o 3 miejsce przegraliśmy 3-5 z Żorami . Turniej wygrały dziewczęta z SP 10 Jastrzębie Zdrój .

JEŚTEŚMY W PÓŁFINALE ŚLĄSKA !


Dziewczęta UKS Pawłów w kolejnym etapie rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej . Tym razem w finale rejonu pokonały aż 16-0 SP1 Racibórz i zremisowały 2-2 z silną ekipą ze Świerklan . Dzięki najlepszej różnicy bramkowej wygrały turniej i awansowały już do półfinału woj. śląskiego , który odbędzie się również u nas 12 maja . Zagramy z drużynami : SP10 Jastrzębie Zdrój , SP3 Żory i SP Milówka .
sport.nowiny.pl/99452-pilkarki-z-pawlowa-graja-dalej.html

OSŁABIONE ORLIKI WYGRAŁY CZWARTY MECZ W LIDZE !!! GASZOWICE -UKS PAWŁÓW 2 :5



UKS Pawłów grając bez 9 zawodników z kadry (nieobecni ucz kl III) pokonał na wyjeździe w Piecach zespół Dąb Gaszowice 5-2 po bramkach Jakuba Przybyła -4 i Adama Muszala - 1 . Pawłów jest nadal jedyną niepokonaną druzyną w gr.C i z kompletem 12 pkt prowadzi w tabeli . Punktacja : Jakub Przybyła -10 ,Marek Klimek - 7 , Jakub Wilczek -6 , Sebastian Adaś - 8 , Damian Zuber - 9 , Rafał Marcinek - 9 , Rafał Pientka - 9 , Dawid Majnusz- 8 , Adam Muszal -9 , Denis Malcharczyk-6 .

DZIEWCZĘTA WYGRAŁY POWIAT I ZAGRAJĄ W FINALE REJONU !


Dziewczęta UKS Pawłów pewnie wygrały finał powiatu w piłce nożnej na boisku LKS Pawłów 29 kwietnia . Pokonały 5-0 Kobylę , 4-0 Zabełków i zremisowały 1-1 z Rudnikiem . Końcowa kolejność : 1 .Pawłów 2.Kobyla 3.Zabełków 4.Rudnik . Skład Mistrzyń Powiatu Raciborskiego : Natalia Kurzeja , Karolina Jurkowska , Karolina Zymla , Laura Wojtaszek , Ania Berlik , Sandra Wojtaszek , Dominika Kowalczyk , Weronika Kulik oraz Wojciech Zalewski . Finał rejonu odbędzie się 6 maja również na boisku w Pawłowie .
www.naszraciborz.pl/site/art/2/0/34796.html

LIDERZY ZNOWU WYGRALI -LIGA ORLIKÓW :
UKS PAWŁÓW - SYRYNIA 13-0




W trzecim meczu rundy wiosennej podopieczni Łukasza Pikuły i Wojciecha Zalewskiego nie dali szans przeciwnikom z Syrynii i pokonali ich na własnym boisku aż 13-0 ! Bramki dla naszych barw strzelali : Jakub Przybyła -6 , Adam Muszal -3 , Gorczowski Kamil - 2 , Ania Berlik -1 , Damian Zuber -1 . Druzyna UKS Pawłów po tym meczu została samodzielnym liderem grupy C z 9 punktami (3 zwycięstwa) Punktacja : Rafał Marcinek - 9pkt , Adam Schmidt - 8 pkt , Bartek Strzybny - 7 pkt , Damian Zuber - 9 pkt , Kacper Scherner - 8 pkt , Ania Berlik - 8 pkt , Kamil Gorczowski - 9 pkt , Jakub Gorczowski - 8 pkt , Dawid Majnusz - 6 pkt , Maksym Kaczan -6 pkt ,Adam Muszal - 10 pkt , Jakub Przybyła - 10pkt.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE



W mistrzostwach naszej szkoły w badmintonie (turniej indywidualny ) triumfowali wśród chłopców : Jakub Przybyła -1 m , Michał Fojtzik - 2m , Michał Burdzik - 3 m . Najlepsze dziewczęta to : Laura Wojtaszek-1m , Roksana Niedziela -2 m , Sandra Wojtaszek - 3 m




Tydzień później rozegrano finał Mistrzostw Szkoły w Pawłowie w rywalizacji deblistów . Najlepsze drużyny w badmintonie to : Laura Wojtaszek i Roksana Niedziela - 1 m , Karolina Zymla i Karolina Jurkowska - 2 m oraz Jakub Przybyła i Adam Muszal - 3 m.

KOLEJNA WYGRANA ORLIKÓW : Krzanowice -Pawłów 1-2 !


Po fantastycznym meczu Orliki z Pawłowa liderem grupy C . Tym razem przeciwnik postawił większe wymagania ,ale i tak dzięki bramkom Jakubów : Gorczowskiego ! i Przybyły wygralismy z gospodarzami 2-1 ! Na pochwałę zasługuje cała druzyna , bo walczyli wspaniale .Oto punktacja : Rafał Marcinek 8 pkt , Adam Schmidt 9 pkt , Kamil Gorczowski 7 pkt , Damian Zuber 9 pkt , Jakub Przybyła 8 pkt , Adam Muszal 7 pkt , Rafał Pientka 7 pkt , Ania Berlik 7 pkt , Jakub Gorczowski 7 pkt ,Denis Malcharczyk 6 pkt , Sebastian Adaś 6 pkt ,Kacper Scherner 6 pkt.

Dziewczęta na V miejscu a chłopcy na IX miejscu w finale Śląska turnieju Tymbark Cup 2014 w Dankowicach


W finale Śląska turnieju ,,Z podwórka na stadion '' o Puchar Tymbarku nasi uczniowie rywalizowali ze zmiennym szczęściem w Dankowicach . Dziewczęta zajęły V miejsce grając z meczu na mecz coraz lepiej . W grupie eliminacyjnej przegrały 3-4 z Zawierciem , wygrały 3-0 z Ruchem Radzionków i rozgromiły Kotulin 8-1 . Niestety w ćwierćfinale trafiły na Tygryski Świętochłowice i po bardzo dobrym meczu przegrały 2-4 kończąc imprezę na V miejscu . Gorzej spisali się chłopcy przegrywając z Kochanowicami , Żywcem i Ruchem Radzionków - zostali sklasyfikowani na miejscach IX-XII .

Chłopcy na X miejscu w Chybiu


W finale Śląska tenisa stołowego chłopców szkół podstawowych nasi chłopcy zakończyli na X miejscu . Robert Fojcik wygrał 3 mecze , 2 przegrał . Rafał Pientka wygrał 2 i przegrał 2 mecze . Podobnie Adam miał na koncie po 2 porażki i 2 zwycięstwa . Jakub Przybyła był rezerwowym zawodnikiem .Mistrzem Śląska zostali chłopcy ze szkoły w 67 Katowice .

Dziewczęta po wygranej zagrają w finale powiatu raciborskiego , chłopcy na II miejscu w gminie



Udanie zaprezentowały się nasze drużyny w turnieju gminnym piłki 5-osobowej rozgrywanym na boisku w Pawłowie .Dziewczęta po dramatycznym meczu pokonały silną ekipę z Pietrowic 2-0 po rzutach karnych , chłopcy zajęli II miejsce po zwycięstwie 2-1 z Krowiarkami , remisie 2-2 z Samborowicami i przegranej 0-2 z Pietrowicami . Dziewczęta 29 kwietnia zagrają w finale powiatu.

WYGRANA W LIDZE ORLIKÓW: Krzyżanowice-Pawłów 3-6



W pierwszym meczu rundy wiosennej Ligi Orlików nasi zawodnicy zagrali dobry mecz w Krzyżanowicach wygrywając 6-3 po bramkach Jakuba Przybyły -3 , Kamila Gorczowskiego -2 i Adama Muszala -1 . Zespół cały czas kontrolował wynik i grał swobodnie .W meczu wystąpiło 14 naszych zawodników . Punktacja : Marcinek 6 pkt , Schmidt 6pkt , Zuber 6 pkt , Pientka 5 pkt , Muszal 6 pkt , Gorczowski K 7pkt , Przybyła 9pkt , Kaczan 5 pkt , Strzybny 5 pkt , Majnusz 4 pkt, Adaś 3 pkt , Gorczowski J 4 pkt ,Schenrner 4 pkt , Malcharczyk 5 pkt

Puchar ,, Od pierwszaka gram w szczypiorniaka '' jest nasz !!!


Cykl zawodów mini piłki ręcznej ,,Od pierwszaka gram w szczypiorniaka '' zakończył się sukcesem druzyny SP Pawłów I , która w ciągu czterech miesięcy wygrała 13 meczów i jeden zremisowała . Dobrze zaprezentowały się wśród 9 drużyn pozostałe nasze ekipy .Pawłów II -zajął IV miejsce a drugoklasiści Pawłów III zakończyli rywalizację na VI miejscu . W finale imprezy , która odbyła się na hali ZSP Pawłow uczestniczyli Wójt Gminy Pietrowice Andrzej Wawrzynek oraz Inspektor d/Oświaty Cecylia Pawlasek wręczając m.in naszym zawodników Puchar Mistrza I edycji turnieju ,, Od pierwszaka gram w szczypiorniaka 2014''
www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/34269-od-pierwszaka-gram-w-szczypiorniaka.html

Podwójna wygrana w Tymbark Cup 2014 i awans do finału Śląska!





Dziewczęta i chłopcy U-10 UKS Pawłów zakwalifikowali się do finału Śląska w tradycyjnym turnieju ,,Z podwórka na stadion'' .Finał powiatu raciborskiego odbył się w Pietrowicach na boiskach LKS-u , gdzie nasi uczniowie zajęli I miejsce broniąc tytułu sprzed roku .To już 13 wygrana dziewcząt i 4chłopców w tym turnieju(Tymbark i Wielgus ) 
www.naszraciborz.pl/site/art/2-sport/0-/34001-z-podw-oacute-rka-na-stadion-o-puchar-tymbarku---turniej-w-pietrowicach-wielkich.html

Tenisiści z Pawłowa w finale Śląska !





Tenisiści ZSP Pawłów ,,jak burza '' przeszli wszystkie etapy eliminacji w tenisie stołowym .Wygrali zawody gminne , powiatowe i rejonowe i już 8 kwietnia w Chybiu grać będą w finale województwa śląskiego (Robert Fojcik , Rafał Pientka , Adam Muszal i Jakub Przybyła) .Wszystkie turnieje odbyły się w naszej hali sportowej w Pawłowie 



WYGRANE TURNIEJE O PUCHAR PREZESA UKS Pawłów i SOŁTYSÓW w Szonowicach



Nasi uczniowie wygrali wszystkie kategorie turnieju o Puchar Prezesa UKS Pawłów i o Puchar Sołtysów w Szonowicach .Podwójnie triumfowali : Laura Wojtaszek , Ania Berlik , Rafał Pientka i Robert Fojcik
www.raciborz.com.pl/w-szonowicach-walczyli-o-puchar-soltysow-zdjecia,34253.html


DWIE DRUŻYNY UKS PAWŁÓW NA IV MIEJSCU W FINALE ŚLĄSKA W TURNIEJU ORLIKA W PSZCZYNIE





W październiku 2013 nasze drużyny rywalizowały w turnieju Orlika o Puchar Premiera Tuska . Dwie drużyny dziewcząt (U10 i U13) wygrały eliminacje powiatowe i wojewódzkie kwalifikując się do finałów Śląska w Pszczynie , gdzie zajęły IV miejsca .
www.pietrowicewielkie.pl/files/glos_gminy_wrzesien_2013_1388660023.pdf

 
  Stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (33 wejścia) tutaj!  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=
admin strony WOJCIECH ZALEWSKI