UKS PAWŁÓW
   
  UKS PAWŁÓW
  JUBILEUSZ 40-LECIA SZKOŁY
 
Z okazji 40-lecia Szkoły Podstawowej w Pawłowie zorganizowaliśmy dwie wielkie imprezy sportowe , w których łącznie wzięło udział ponad 200 uczniów z terenu całego powiatu raciborskiego . 
Oto relacje i zdjęcia z tych imprez :
 
PUCHAR DYREKTORA W PIŁCE NOŻNEJ KLAS I-II-III 

Klasy I z Pawłowa , Krowiarek , Pietrowic i Rudnika oraz Inspektor d/s Oświaty Cecylia Pawlasek i Dyrektor Szkoły Regina Strzeduła 

Klasy II z Pawłowa , Pietrowic i Rudnika oraz Dyrektor Szkoły Regina Strzeduła i organizator turnieju Wojciech Zalewski
 
 
Klasy III z Pawłowa , Rudnika , Samborowic i Pietrowic oraz Skarbnik Gminy Marzena Kopczewska , Dyrektor Szkoły Regina Strzeduła i Radny Powiatowy Leonard Malcharczyk


Z udziałem 60 zawodników 12 drużyn rozegrało halowy turniej piłkarski w hali sportowej w Pawłowie z okazji jubileuszu 40-lecia Szkoły Podstawowej w Pawłowie .

W środowy poranek 23 lutego zawodami dla chłopców klas I-III zainaugurowano świętowanie  z okazji tej okrągłej rocznicy . Dzień później odbyły się uroczystości oficjalne wraz z mszą św. i akademią przygotowaną przez uczniów ZSP Pawłów . W sobotę 26 lutego ostatnim akcentem tego jubileuszu będzie wielki turniej tenisa stołowego rangi powiatowej dla zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych od ,,pierwszaków ‘’ po gimnazjalistów .

 

Piłkarski turniej orlików o Puchar Dyrektora ZSP Pawłów Reginy Strzeduła  miał bardzo silną obsadę .Przez siedem godzin chłopcy rywalizowali o dyplomy , statuetki i puchary . Nie było przegranych tym bardziej ,że każdy wrócił do domu z koszulkami ,,orlik2012’’ , słodyczami i pamiątkowymi medalami .

 Impreza zorganizowana przez szkołę w Pawłowie we współpracy z Wójtem Gminy Pietrowice Wielkie zgromadziła tłumy kibiców jakich ta hala jeszcze nie gościła  . Swą obecnością zaszczycili również inspektor ds. oświaty Cecylia Pawlasek , skarbnik gminy Marzena Kopczewska i radny powiatowy Leonard Malcharczyk , którzy po zawodach wręczyli nagrody dla wszystkich uczniów .

Sportową rywalizację rozpoczęli najmłodsi uczniowie klas pierwszych choć nie brakowało również przedszkolaków – najmłodszy uczestnik 5-latek  Tomasz Walaszek strzelił dwie bramki i mimo ,że jego drużyna SP Rudnik ostatecznie zakończyła zawody na czwartym miejscu to ten ,,wielki mały ‘’ talent piłkarski już do końca życia będzie pamiętał o swoim pierwszym medalu na zawodach sportowych .

W pierwszym meczu gospodarze z Pawłowa chyba jeszcze mocno stremowani pokonali ostatecznie 2-1 Krowiarki . W następnych meczach wyraźnie się ,,rozkręcili’’ pokonując 8-0 Pietrowice i

15-0 Rudnik wygrywając cały turniej .

Najlepszym strzelcem turnieju został Jakub Przybyła z Pawłowa , który zdobył 21 bramek . Statuetkę dla bramkarza otrzymał jego kolega z drużyny Adam Muszal z jedną bramką puszczoną .

Najlepszym zawodnikiem  organizatorzy wybrali Dominika Wawrzynka z Krowiarek .

 

W finale rywalizacji klasy II  Pawłów uległ 3-4 Pietrowicom w meczu , który ,,rozpalił kibiców do czerwoności ‘’ . Trzecie miejsce przypadło Rudnikowi po porazkach 0-4 z Pietrowicami i 1-5 z Pawłowem. Najlepszym strzelcem okazał się Nikodem Włoch z Pietrowic (6 bramek) ,a jego kolega Jakub Broda najlepszym bramkarzem . Mateusz Majnusz –,,gwiazda ‘’ z Pawłowa został uznany najlepszym piłkarzem w rywalizacji klas II .

 Zawodnicy z Rudnika zrewanżowali się za wcześniejsze niepowodzenia w rywalizacji klas III . Ten najsilniej osadzony turniej zdominowali piłkarze z Rudnika , Pietrowic i Pawłowa.

Ostatecznie większa ilość strzelonych bramek zadecydowała o końcowym zwycięstwie Rudnika .

O czwarte miejsce bardzo wyrównany mecz stoczyli uczniowie z Krowiarek i Samborowic . Remis 2-2 dał czwartą lokatę Samborowicom , bo w całym turnieju stracili mniej bramek .

Najlepszym strzelcem z rekordowymi 24 trafieniami został Michał Burdzik z Pawłowa . Na miano najlepszego bramkarza zasłużył sobie Jakub Erynkfajd z Rudnika .

Organizatorzy wybrali w tej kategorii wiekowej najlepszym zawodnikiem Denisa Helebrandt z Rudnika .

Wyniki – klasa I

PAWŁÓW – KROWIARKI 2-1

PIETROWICE – RUDNIK 8-3

PAWŁÓW- PIETROWICE 8-0

KROWIARKI – RUDNIK 3-2

PAWŁÓW- RUDNIK 15-0

PIETROWICE – KROWIARKI 3-2

 

1.PAWŁÓW 9PKT 25-1 BR

2.PIETROWICE  6PKT 11-13 BR

3.KROWIARKI 3PKT 6-7BR

4.RUDNIK 0PKT 5-26

 

Wyniki – klasa II

PAWŁÓW – RUDNIK 5-1

PIETROWICE-RUDNIK 4-0

PAWŁÓW-PIETROWICE 3-4

 

1.PIETROWICE 6PKT 8-3

2.PAWŁÓW 3PKT 8-5

3.RUDNIK 0 PKT 1-9

 

Wyniki –klasa III

PAWŁÓW – KROWIARKI 9-1

PIETROWICE – RUDNIK 3-3

PAWŁOW-SAMBOROWICE 14-0

PIETROWICE – KROWIARKI 12-0

RUDNIK-SAMBOROWICE 6-0

PAWŁÓW-PIETROWICE 4-5

KROWIARKI – SAMBOROWICE 2-2

PAWŁOW- RUDNIK 4-10

PIETROWICE – SAMBOROWICE 7-3

RUDNIK – KROWIARKI 13-3

 

1.RUDNIK 10PKT 32-10 BR

2.PIETROWICE 10PKT 27-10 BR

3.PAWŁÓW 6PKT 31-16 BR

4.SAMBOROWICE 1PKT 5-29BR

5.KROWIARKI 1PKT 6-36 BR


PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM 2011


100 tenisistów na 40-lecie szkoły w Pawłowie


Ostatnim akcentem obchodów jubileuszu 40-lecia SP Pawłów był turniej tenisa stołowego , który zgromadził 100 tenisitów z 15 miejscowości powiatu raciborskiego.Zorganizowana przez pawłowską placówkę impreza we współpracy z władzami gminy co roku gromadzi rekordową liczbę startujących tenisistów od pierwszaków po gimnazjalistów . Tym razem głównym trofeum był ,,Puchar Dyrektora Szkoły ‘’ , który osobiście wręczała szefowa placówki Regina Strzeduła . Najlepsza szóstka z każdej kategorii otrzymała pamiątkowe medale a wszyscy uczestnicy mogli się posilić dzięki  wypiekom pana Adriana Zymly –jednego ze sponsorów tej imprezy .

Najmłodszą kategorię uczniów klas I-II zdominowali uczniowie miejscowej szkoły . Wśród dziewcząt triumfowała Sandra Wojtaszek a Robert Fojcik wśród chłopców . 32 uczestników zgromadziła kategoria klas III-IV , w której również mimo mocnej ekipy z Krowiarek, Gamowa i Samborowic ostatecznie wygrali gospodarze z Pawłowa . Aleksandra Schmidt i Artur Grela –uczniowie klasy IV z Pawłowa odebrali puchary za zwycięstwo w tej rywalizacji .

Starszy brat Artura , Paweł Grela z Pawłowa i Sandra Czekała z Gamowa nie mieli sobie równych w najstarszej kategorii uczniów szkół podstawowych , w której rywalizowało 46 zawodników co jest swoistym rekordem tej imprezy.

Rywalizację w kategorii gimnazjum zdominowali uczniowie z Szonowic i Rudnika i Gamowa , jednak zwycięzcą wśród chłopców został jedyny reprezentant Gimnazjum Pietrowice Paweł Gawełek na co dzień trenujący w miejscowym LKS Pawłów .Najlepszą tenisistką została Karolina Pieruszka z Gamowa .

Wyniki :

Kategoria klas I-II

chłopcy:

1.Robert Fojcik -Pawłów

2.Michał Fojtzik – Pawłow

3.Jakub Przybyła – Pawłów

4.Adam Muszal – Pawłów

5.Marcel Wilczek – Pawłów

6.Kamil Niedziela – Pawłów

 dziewczęta :

1.Sandra Wojtaszek -Pawłów

2.Milena Fichna – Pawłów

3.Agnieszka Wilczek – Gamów

 Kategoria klas III-IV

chłopcy:

1.Artur Grela - Pawłów

2.Rafał Wilczek – Gamów

3.Michał Krutki –Pietrowice

4.Grzegorz Zuber – Pawłów

5.Jakub Moc – Pietrowice

6.Roman Wilczek – Gamów

 

dziewczęta :

1.Aleksandra Schmidt - Pawłów

2.Nanda Kampik – Gamów

3.Aneta Grabowski – Pawłów

4.Magda Zając – Pawłów

5.Sandra Krzyżok – Samborowice

6.Aleksandra Strzeduła – Pawłów

 

kategoria klas V-VI

chłopcy :

1.Paweł Grela - Pawłów

2.Robert Lazar – Pawłów

3.Aleksander Waniek – Gamów

4.Dawid Fojcik –Szonowice

5.Patryk Ploch – Pawłów

6.Mateusz Strzeduła – Gamów

 

dziewczęta :

1.Sandra Czekała - Gamów

2.Wiktoria Żymełka – Samborowice

3.Angelika Nawrat – Samborowice

4.Nicol Gwóźdź – Pawłow

5.Magda Kowacz – Krowiarki

6.Ewa Pendziałek – Gamów

 

kategoria gimnazjum

chłopcy :

1.Paweł Gawełek – Pawłów

2.Tomasz Urbanowicz – Szonowice

3.Krzysztof Urbanowicz – Szonowice

4.Aleksander Rzepka – Szonowice

5.Andrzej Mika – Szonowice

6.Patryk Kampik – Szonowice

 

dziewczęta :

1.Karolina Pieruszka - Gamów

2.Marta Kałuża – Rudnik

3.Weronika Waniek – Gamów

4.Małgorzata Twaróg – Rudnik

 


 



 



 

 
  Stronę odwiedziło już 1 odwiedzający (78 wejścia) tutaj!  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=
admin strony WOJCIECH ZALEWSKI