ZŁOTKA PAWŁÓW ZNOWU NAJLEPSZE NA ŚLĄSKU !
W finale województwa śląskiego turnieju szkół podstawowych ,,Piłkarska Kadra Czeka 2011’’ w Dankowicach k/Bielska triumfowały piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie kończąc turniej bez przegranej a nawet straty bramki !
Dziewczyny z Pawłowa w dniach 20-23 października 2011 pojada na czterodniowy finał Mistrzostw Polski tego turnieju jako Mistrz Śląska . Tym samym starsze koleżanki powtórzyły sukces tej szkoły z przed roku kiedy to ,,Złotka Pawłów ‘’ również były najlepsze na Śląsku w turnieju ,,Tymbark Cup 2010- Z podwórka na stadion’’
Drużyna chłopców ze szkoły w Pawłowie również wróciła z pucharem i medalami po wygraniu meczu o trzecie miejsce z Olimpijczykiem 4-3 . Niesamowity dzień dla Pawłowa.
11 druzyn stawiło się w ten upalny dzien 7 czerwca na fantastycznie przygotowanych boiskach stadionu Pasjonat Dankowice by rywalizować w turnieju zorganizowanym przez Śląski Zarząd LZS Katowice ,,Piłkarska Kadra Czeka 2011’’ , który był przepustką do ogólnopolskiego finału , który przez 4 dni będzie rozgrywany jesienią prawdopodobnie w Warszawie .
Prawdziwą rewelacją turnieju została ekipa Wojciecha Zalewskiego zdobywając tytuł Mistrza Śląska po rozegraniu czterech fantastycznych spotkań bez przegranej i bez straty bramki
Złotka za sprawą ,,żelaznej obrony ‘’ , którą tworzyły Jessica Zuber , Emilia Wilczek i Magda Stanik nie dopuściły do utraty ani jednej bramki . Wspaniałymi paradami bramkarskimi popisywała się Michaela Pośpiech gościnnie ,lecz już nie pierwszy raz zasiliła kadrę SP Pawłów .
6 bramek strzelonych w tych zawodach znalazły się na koncie kapitana drużyny Nicol Gwóźdź i Natalii Węglarz (z Pietrowic) . Największą pracę w tych anormalnych warunkach atmosferycznych (powyżej 30 C ) wykonała formacja pomocy : Teresa Zemelka i Małgorzata Skowronek .
Droga ,,Złotek ‘’ do Mistrzostwa Śląska :
1-0 Gilowice
0-0 Gamów
3-0 Szkołka Piłkarska Częstochowa
1-0 Gol Częstochowa
Chłopcy z Pawłowa pozazdrościli swoim koleżankom sukcesów i w dramatycznych okolicznościach po bramkach Eliasza Ziętka , Roberta Lazara , Patryka Plocha i Michaela Dokupila zdobyli trzecie miejsca po zwycięstwie 4-3 nad Olimpijczykiem
Wcześniej chłopcy mieli dużo szczęścia awansując ze swojej grypy eliminacyjnej po dwóch remisach 2-2 z Orłem Pawonków i Gilowicami . W starciu półfinałowym przegrali z gospodarzami turnieju z Dankowic ( późniejszy triumfator ) , ale ostatecznie stanęli na najniższym podium po dramatycznym meczu finałowym .
skład dziewcząt na zdjęciach :
siedzą Teresa Zemelka i Michaela Pospiech
stoją od prawej Małgosia Skowronek , Jessica Zuber , Nicol Gwóźdź , Natalia Węglarz , Emilia Wilczek , Magda Stanik i trener Wojciech Zalewski
skład chłopców na zdjęciach
siedzi bramkarz Marcin Skowronek
stoją od prawej : Eliasz Ziętek ,Adam Liszka , Kamil Kalus ,Paweł Grela , Michael Dokupil ,Robert Lazar Patryk Ploch i trener Wojciech Zalewski.
pełna dokumentacja :
Dnia 7 czerwca na stadionie LKS Pasjonat Dankowice odbyłe się Finały Województwa Śląskiego Ogólnopolskiego Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka w kategorii dziewcząt i chłopców.
Dziewczęta:
Olimpijczyk Gilowice – SP Pawłów 0:1
Olimpijczyk Gilowice – Gol Częstochowa 1:1
Olimpijczyk Gilowice – SP 14 Częstochowa 2:5
Olimpijczyk Gilowice – SP Gamów 2:2
SP Pawłów – GOL Częstochowa 1:0
SP Pawłów – SP 14 Częstochowa 3:0
SP Pawłów – SP Gamów 0:0
GOL Częstochowa – SP 14 Częstochowa 2:0
GOL Częstochowa – SP Gamów 2:3
SP 14 Częstochowa – SP Gamów 1:1
Tabela końcowa:
1. SP Pawłów 10 5:0
2. SP Gamów 6 6:5
3. GOL Częstochowa 4 5:5
4. SP 14 Częstochowa 4 6:8
5. Olimpijczyk Gilowice 2 5:9
Chłopcy:
Grupa I
SP Gamów – Pasjonat Dankowice 0:2
SP Gamów – LKS Oksza Łobodno 2:3
Pasjonat – LKS Oksza 4:0
1. Pasjonat 6 6:0
2. LKS Oksza 3 3:6
3. SP Gamów 0 2:5
Grupa II
Olimpijczyk Gilowice – Orzeł Pawonków 3:1
Olimpijczyk Gilowice – SP Pawłów 2:2
Orzeł Pawonków – SP Pawłów 2:2
1. Olimpijczyk Gilowice 4 5:3
2. SP Pawłów 2 4:4
3. SP Pawonków 1 3:5
Półfinały:
Pasjonat – SP Pawłów 7:0
Olimpijczyk Gilowice – LKS Oksza 2:7
Mecz o III miejsce
SP Pawłów – Olimpijczyk Gilowice 4:3
Finał
Pasjonat – LKS Oksza Łobodno 3:1
Do rozgrywek ogólnopolskich awansowały dziewczęta z SP Pawłów oraz chłopcy z LKS Pasjonat Dankowice.