UKS PAWŁÓW
   
  UKS PAWŁÓW
  wiosna lato 2009
 


DZIEWCZYNKI CZWARTE W FINALE TYMBARK CUP 2009
...były o krok przed walką o Mistrza Śląska !!!


Najmłodsze piłkarki ze Szkoły w Pawłowie znalazły się w finale wojewódzkim w turnieju ,,Z podwórka na stadion’’ po wygranej eliminacji w finale powiatu . Były lepsze od Rudnika i Gamowa i z pucharem za I miejsce pojechały do Czańca (okolice Bielska Białej).
W turnieju powiatowym najlepszą bramkarką uznano Anetę Grabowski z Pawłowa (nie puściła żadnej bramki)

W turnieju finałowym uczennice klas II-III zaprezentowały się wyśmienicie pokonując Bielsko 14-0 , gospodynie z Czańca 9-0 i remisując z Częstochową 2-2 . Pierwsze miejsce w grupie dawało awans do meczu o Mistrza Slaska . Niestety w trakcie imprezy organizator Tymbark zmienił zasady nakazując grać dodatkowo półfinały informując o tym fakcie naszą drużynę w ostatniej chwili , gdy w szatni pawłowianki świętowały awans do ścisłego finału .
Zamiast więc gry finałowej zagraliśmy dodatkowy mecz przegrywając 0-1 z Kochanowicami a potem w meczu o trzecie miejsce Pawłów przegrał z Cześtochową (którą to wyprzedził wcześniej w swojej grupie ).
Duzą furorę na imprezie zrobiła Aleksandra Schmidt z Pawłowa (klasa II ) , która została ,,Królową Strzelców z 22 bramkami !!
!Najlepszą drużyną okazała się ekipa  z Gamowa z grającą gościnnie w tej drużynie Michaelą Pośpiech z Samborowic . Mistrzynie wraz z wybranymi przez Koordynatora Turnieju Tymbark Cup   do kadry Śląska : Aleksandrą Schmidt , Anetą Grabowski , Magdą Stanik i Małgosią Skowronek (wszystkie z Pawłowa ) pojadą na wakacyjny 12-dniowy obóz piłkarski w Pniewach gdzie rozegrają półfinał krajowy bedący ostatnią eliminacją przed walką finałową o wyjazd na stadion Realu Madryt .
W tym turnieju dziewczęta z Pawłowa zagrały w składzie :
 Aleksandra Schmidt , Magdalena Stanik , Aneta Grabowski, Małgosia Skowronek , Daria Miensopust , Roksana Niedziela ,Justyna Witeczek  , Justyna Gawlina , Magda Zając
(na zdjęciu )
 












COLA COLA DLA PAWŁOWA !!!
zagrali w finale wojewódzkim w Chorzowie...



Młodzi piłkarze z Pawłowa (wczesniej odnoszący sukcesy w piłce ręcznej) przeszli zwycięsko dwie rundy eliminacyjne na szczeblu powiatu i rejonu w ogólnopolskim turnieju ,, Coca Cola Cup 2009 ‘’ i reprezentowali naszą gminę 10 czerwca w finale województwa na Stadionie Miejskim w Chorzowie .
Mimo obaw nasze gwiazdy zaprezentowały się w finałach bardzo dobrze nie przegrywając meczu . Zarówno emocjonujący mecz z Jaworznem jak i dramatyczne widowisko z Koszarową zakończyły się remisami 4-4 i 6-6 .Na kilkanaście sekund przed końcem drugiego meczu piłka uderzyła w poprzeczkę po strzale Pawła Gawełka , gdyby piłka  trafiła do siatki bylibyśmy w decydującej rundzie. Zabrakło tylko trochę szczęścia , bo umiejętności pawłowianom nie brakuje na pewno .SP Pawłów został sklasyfikowany na IX miejscu na Śląsku .
Wcześniej obie rundy eliminacyjne odbyły się na kompleksie piłkarskim ,, Orlik 2012’’ w Pietrowicach Wielkich co pozwoliło druzynie z Pawłowa czuć się jak u siebie w domu.
Oto droga pawłowian do finału wojewódzkiego  :
z Nędzą 7-1
z Jejkowicami 9-2
z Marklowicami 3-0
z Pietrowicami 13-0
z Lubomią 4-2
 
SP Pawłów zagrał w Coca Cola Cup  w następującym składzie (jak na zdjęciu ) :
siedzą od lewej awid Grabowski ,Tomasz Bieniasz , Bartek Cycoń , Dawid Dokupil , Paweł Gawełek , Dawid Przybyła , stoją od prawej: Patryk Krautwurst , Patrick Gwóźdź , Emilia Strzeduła i trener Wojciech Zalewski.






ZAGRALI NA STADIONIE SLĄSKIM !!!
PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO W POWIECIE NA TURNIEJU IM.MARKA WIELGUSA-ORANGE CUP2009


 

 

Na boisku w Rudniku w czasie imprez z okazji Dnia Dziecka odbyły się eliminacje powiatu raciborskiego w największym turnieju piłkarskim szkoł podstawowych im. Marka Wielgusa . Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców triumfowali NASI  uczniowie z  SP PAWŁÓW

.Przekładana z powodu niesprzyjających warunków pogodowych odbyła się w koncu  1 czerwca  zaraz po imprezie masowej ,,Bieg Rudnicki ‘’

Celem sześciu drużyn był awans do finału wojewódzkiego ,,Orange Cup ‘’ w tym roku rozgrywanych na boiskach Stadionu Śląskiego w Chorzowie .

Zawody chłopców były bardzo emocjonujące i do ostatniej minuty ważyły się losy awansu do Chorzowa – ostatecznie  Pawłów pokonując 3-2 Rudnik(który ostatecznie był drugi ) i remisując z faworytem  z Gamowa 3-3 zdobył  Puchar Starosty Powiatu Raciborskiego w turnieju im . M.Wielgusa .

Najlepszym zawodnikiem organizatorzy jako  króla  strzelców  Michaela Dokupila (Pawłów ) strzelca 4 bramek .

Rywalizację dziewcząt wygrały również uczennice szkoły w Pawłowie po zwycięstwach 2-1 z Rudnikiem i 1-0 z Gamowem .

Indywidualnie wyróżniono Nicol  Gwóźdź (król strzelców – 3 bramki) .

Wszyscy nagrodzeni indywidualnie otrzymali pamiątkowe statuetki

 przygotowane przez Starostwo Powiatowe.


 

Mistrzowie powiatu podopieczni Wojciecha Zalewskiego wystąpili w tym turnieju w składzie :

Dziewczynki : Nicol Gwóźdź , Aleksandra Schmidt , Magdalena Stanik , Jessica Zuber , Emilia Wilczek , Aneta Grabowski, Małgosia Skowronek , Daria Miensopust , Roksana Niedziela ,Justyna Waliczek , Justyna Gawlina , Magda Zając ,Simona Kuroczik 

Chłopcy : Michael Dokupil , Eliasz Ziętek, Robert Lazar , Paweł Grela , Artur Grela , Kamil Kalus , Patryk Ploch , Sławek Pawełkiewicz , Marcin Skowronek

(wszyscy na zdjęciu na Stadionie Śląskim )

Puchary , które mali piłkarze otrzymali z rąk wiceprezesa Podokręgu Racibórz Janusza Gałązka przygotowało Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Wyniki finału powiatu raciborskiego :

Dziewczynki :                                                      TABELA :

PAWŁÓW- RUDNIK 2-1                                   

GAMÓW – RUDNIK 2-0                                  

PAWŁÓW-GAMÓW 1-0                                  

1.Pawłów 6pkt 3-1
2.Gamów 3pkt 2-1
3.Rudnik 0 pkt 1-4

 

Chłopcy :                                                             TABELA:

PAWŁÓW – RUDNIK 3-2                                

RUDNIK-GAMÓW 2-1                                     

PAWŁÓW- GAMÓW 3-3  

1.PAWŁÓW 4PKT 6-5  
2.RUDNIK 3 PKT 4-4
3.GAMÓW 1 PKT 4-5

 

Już  trzy dni pozniej (4.06.2009 ) podwójni mistrzowie z Pawłowa  rywalizowali wraz z innymi 20 zespołami z całego województwa na boiskach przy Stadionie Śląskim .

Ten swoisty maraton piłkarski pokazał ,że jeszcze trochę brakuje naszym zespołom , które zajęły miejsca tuż za podium .

Dziewczynki z  Pawłowa zajęły V miejsce .a chłopcy   oprócz wartościowych zwycięstw i swietnej gry ze Skoczowem (3-2) i Bielsko Białą (6-2) przytrafiły się też pouczające porazki – ostatecznie pawłowianie zajęli ex miejsce V-VIII w województwie śląskim .

Największą atrakcją była jednak wycieczka na murawę i trybuny naszego giganta Stadionu Śląskiego –podczas tej wędrówki niejeden z małych piłkarzy wymarzył sobie by tu wrócić kiedyś na głowną murawę …

Tego dnia liczyła się jednak dobra zabawa i mimo ,że impreza trwała ponad 7 godzin wszyscy wrócili z bagażem doświadczeń tak potrzebnym ,,małym gwiazdom piłkarskim’’

 

Wyniki w finale wojewódzkim :

Pawłów dz: Zamarski 2-1, Gamów 0-1 , Kochanowice 0-6 , Pszczyna 3-0 , Pogwizdów 3-0

Pawłów chł : Rybnik 0-7, Bielsko 6-2, Żywiec 1-4 , Tychy 0-8 , Skoczów 3-2 
































 

 

 BIEG RUDNICKI 2009
TRZY RAZY NA NAJWYŻSZYM PODIUM !!!


1 czerwca br. na boisku sportowym w Rudniku odbył się „VII Rudnicki Bieg Uliczny”. W zawodach wzięło udział prawie 500 startujących w 16 kategoriach wiekowych. Zawodnicy biegali na dystansach od 200 m (przedszkolaki) do 1800 m  (gimnazjaliści).

Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątki z biegu oraz napoje i słodycze, a zwycięzcy w każdej kategorii nagrody rzeczowe, statuetki i dyplomy.W biegu brali udział zawodnicy terenu gminy Rudnik, Pietrowic Wlk., Pawłowa, Raciborza.
Pawłowskie gwiazdy pokazały klasę pięciokrotnie stawając na podium , w tym trzy razy na najwyższym stopniu !!!

Oto wyniki :
kl. I-II dziewczyny 1 m-ce Aleksandra Depta z Rudnika, 2 m-ce Aneta Grabowski z Pawłowa, 3 m-ce Jeniffer Knap z Grzegorzowic,





kl. III-IV dziewczyny 1m-ce Nicol Gwóźdź z Pawłowa, 2 m-ce Ewa Pendziałek z Gamowa, 3 m-ce Anna Przybyła z Grzegorzowic




kl. III-IV chłopcy 1 m-ce Michał Dokupil z Pawłowa, 2 m-ce Robert Doleżałek z Grzegorzowic, 3 m-ce Michał Bortel z Grzegorzowic




kl. V-VI  dziewczyny: 1 m-ce Martyna Wilczek z Pawłowa, 2 m-ce Sabina Banik z Grzegorzowic, 3 m-ce Dżesika Jaszek z Pietrowic Wlk. 



kl. V-VI chłopcy: 1-ce Szymon Waskin z Grzegorzowic, 2 m-ce Adam Nikiel z Pietrowic Wlk. 3 m-ce Paweł Gawełek z Pawłowa.






TYMBARK CUP - ELIMINACJE POWIATOWE -dziewczynki I miejsce !!!

2 czerwca odbyły się eliminacje powiatowe do turnieju ,,Z podwórka na stadion '' Tymbark Cup 2009 dla uczniów klas I-III . Dziewczynki wygrały i jadą na finał wojewódzki do Bielska Białej , chłopcy zajęli V miejsce 
szczegóły po finałach ...na razie zdjęcia 






CHŁOPCY  Z PAWŁOWA W PÓŁFINALE ŚLĄSKA W PIŁCE RĘCZNEJ !!!

Trwa wielka przygoda młodych piłkarzy ręcznych z Pawłowa . Uczniowie Szkoły Podstawowej w Pawłowie na co dzień trenujący na małej salce  szkolnej stali się rewelacją rozgrywek piłki ręcznej szkół podstawowych .

Po zwycięskich etapach gminnych i powiatowych pawłowianie okazali się najlepsi w turnieju rejonowym rozgrywanym 21 kwietnia w rudnickiej hali sportowej .

Zawody miały dramatyczny przebieg , gdyż oba mecze Pawłowa rozstrzygnęła dopiero seria rzutów karnych . W meczach eliminacyjnych Czerwionka /Czuchów pokonała Czernicę 6-5 a Pawłów po serii siedmiu rzutów karnych (w meczu był remis 10-10) pokonał Kużnię Raciborską . Zwycięską bramkę zdobył bohater tego meczu bramkarz Dawid Grabowski broniący w tych zawodach w nieprawdopodobnych okolicznościach .

Finałowe mecze rozpoczął pojedynek o trzecie miejsce , w którym Kużnia gładko pokonała  Czernicę 11-6 .

Mecz o pierwsze miejsce , którą stawką był awans do półfinału wojewódzkiego toczył się w nerwowej atmosferze , gdyż trenerka Czerwionki – Czuchów zakwestionowała strój i posiadanie rękawic przez bramkarza z Pawłowa (po zawodach zozyła protest do władz katowickiego SZS , który został oddalony jako bezzasadny ) Dramatyczny mecz zakończył się remisem 8-8 . W rzutach karnych po ośmiu seriach zdobyto tylko po jednej bramce , dopiero dziewiąta para rozstrzygnęła zawody . Najpierw nie trafił zawodnik z Czerwionki a już za chwilę Patryk Gwóźdź utonął w objęciach swoich kolegów i trenera Wojciecha Zalewskiego.

To największy sukces pawłowskiej piłki ręcznej w dotychczasowej historii .

 


 

Dzięki staraniom władz sportowych udało się już 30 kwietnia zorganizować półfinały województwa śląskiego również w hali przy Zespole Szkół w Rudniku .

W pierwszym meczu eliminacyjnym Pawłów przegrał po emocjonującym meczu z Rybnikiem 11-12 prowadząc w pierwszej połowie 5-3 i 7-5 . W drugiej parze Marklowice pokonały Łękawice Żywiec 12-10 .

Przedstawiciele naszego powiatu , chłopcy z Pawłowa  znowu postarali się o horror , gdyż pojedynek o trzecie miejsce z ekipą z Żywca zakończył się remisem 10-10 . Dopiero w zwycięskich 3-0 rzutach karnych po bramkach Bartka Cyconia , Patryka Gwoździa i Pawła Gawełka zdobyli trzecie miejsce w rozgrywkach półfinałowych woj. sląskiego .

W finale Marklowice pokonały  Rybnik i to oni będą grac w Finale Śląska .

Reprezentanci naszego powiatu –zawodnicy z Pawłowa podczas imprez na szczeblu rejonu i półfinału woj. występowali w  składzie (na zdjęciu ): Michael Dokupil , Bartek Cycoń , Dawid Dokupil , Paweł Gawełek , Karol Zemelka , Patryk Gwóźdź , Andrzej Halfar , Dawid Grabowski , Tomasz Bieniasz , Mateusz Dłużniak i trener Wojciech Zalewski oraz Eliasz Ziętek , Robert Lazar , Paweł Grela , Patryk Ploch i Marcin Skowronek .

 

Warto dodać ,że rozgrywki finału rejonu dziewcząt w piłce ręcznej, które odbyły się 20 kwietnia  wygrały uczennice z Czuchowa wygrywając ze Sczerbicami 29-10 . Trzecie miejsce dla dziewcząt z Pawłowa po zwycięstwie nad Kuźnią 18-12 .


KAROL ZEMELKA 

 TOMASZ BIENIASZ 


 

MATEUSZ DŁUŹNIAK 



BARTEK CYCOŃ 



PAWEŁ GAWEŁEK 



MICHAEL DOKUPIL



DAWID GRABOWSKI 



ANDRZEJ HALFAR



DAWID DOKUPIL



PATRICK GWÓŹDŹ


CZWÓRBÓJ LEKKOATLETYCZNY JAK ZWYKLE ZWYCIĘSKI !



Nasi lekkoatleci okazali się najlepsi w zawodach gminnych czwórboju lekkoatletycznego a w finale rejonu dziewczęta zajęły V miejsce , chłopcy VI miejsce.
Indywidualnie Martyna Wilczek zdobyła I miejsce w rejonie (musiała potem uciekać potencjalnym trenerom lekkiej atletyki z Raciborza ) a Paweł Gawełek był trzeci . Oboje oczywiście wygrali klasyfikację gminną zdobywajac po 4 medale i puchary !




 

ŻNIWO MEDALOWE MAŁYCH TENISISTÓW !


Na koniec sezonu zimowego w tenisie stołowym odbył się indywidualny turniej  gminny dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych . W obu kategoriach wygrali pawłowianie . Mistrzem gminy został PAWEŁ GRELA a mistrzynią gminy NICOL GWÓŹDŹ .

Oto wyniki :


chłopcy 
1.PAWEŁ GRELA-PAW
2.ROBERT LAZAR -PAW
3.ARTUR GRELA -PAW
4.PATRYK PLOCH - PAW
6.MICHAEL DOKUPIL -PAW


dziewczęta :
1.NICOL GWÓŹDŹ - PAW
8.OLA SCHIMDT -PAW 


PUCHAR RADNYCH W TENISIE STOŁOWYM 2009 



W ramach przygotowan do zawodów rejonowych rozegralismy II edycję turnieju w tenisie o PUCHAR RADNYCH PAWŁOWA .
Oto najlepsi :


dziewczęta :
1.Martyna Wilczek
2.Paulina Gawełek
3.Emilia Strzeduła
4.Nicol Gwóźdź
5.Malwina Zuber
6.Jessica Zuber 



chłopcy :
1.Robert Lazar
2.Paweł Gawełek
3.Patrick Gwóźdź
4.Paweł Grela
5.Bartek Cycoń
6.Patryk Ploch


 
  Stronę odwiedziło już 2 odwiedzający (17 wejścia) tutaj!  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=
admin strony WOJCIECH ZALEWSKI