UKS PAWŁÓW
   
  UKS PAWŁÓW
  zima 2008/2009
 

ZIMA 2008/2009

Nasi uczniowie to naprawdę same sportowe prawdziwe talenty ...po prostu gwiazdy !
Poniższe relacje z imprez sportowych w zimie 2009 dowiodą tego w 100% . Wygrywaliśmy w halowej piłce , tenisie stołowym i ...siatkówce (pierwszy raz  w historii !!!) . Wygrywaliśmy zawody gminne i powiatowe ...zresztą przeczytajcie ...
---------------------------

STOLICĄ PIŁKI RĘCZNEJ JEST PAWŁÓW !!!


Mistrz Powiat Racibórz (dziewczęta  SP PAWŁOW ):

siedzą od lewej Angelika Łaskarzewska , Paulina Gawełek , Malwina Zuber , Nicol Gwóźdź , Aneta Grabowski , Jessica Zuber

stoją od prawej Agata Kurzeja , Jola Wilczek , Łucja Przybyła , Martyna Wilczek , Emilia Strzeduła , Basia Pawełkiewicz i Wojciech Zalewski

 

 

PODWÓJNA WYGRANA SZCZYPIORNISTÓW Z PAWŁOWA  W TURNIEJU GMINNYM I POWIATOWYM !

W pierwszy dzień wiosny , sobotę 21 marca na hali w Pietrowicach odbył się gminny turniej piłki ręcznej będący przepustką do zawodów powiatowych .

Do dalszych gier awansowały zespoły z  Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pawłowie  pokonując gminnych rywali . Zacięta walka toczyła się w turnieju dziewcząt , gdzie podopieczne Mirosława Jaskota z Pietrowic wywalczyły remis 5-5  z Pawłowem . O ostatecznym sukcesie zadecydowały  bramki strzelone dziewczynom z Krowiarek . Pawłów strzelił o 5 więcej i dzięki temu awansował do wyższego szczebla rozgrywek .

Pewnym zwycięstwem zakończyły się zawody chłopców . Pawłowianie pokonali Krowiarki 12-3 , Pietrowice 7-1 i Samborowice 16-8  awansując do finału powiatu .

 

Turniej był prawdziwym przeglądem dla trenera UKS –u Pietrowice Joachima Wieczorka , który na bieżąco wpisywał do notatnika wyróżniające się dziewczęta w tym turnieju . 
wyniki chłopców:
PAW-KRO 12-3
PIE-SAM 10-3
PAW-PIE 7-1
KRO-SAM 12-5
KRO-PIE 7-8
PAW-SAM 16-8
tabela:
1.PAW 6PKT
2.PIE 4PKT
3.KRO 2PKT
4.SAM 0PKT

wyniki dziewczyny :
PAW-PIE 5-5
PAW-KRO 16-1
PIE-KRO 11-1
tabela :
1.PAW 3PKT 21-6
2.PIE 3PKT 16-6
3.KRO 0PKT 2-27

Mistrz Powiat Racibórz (chłopcy SP PAWŁOW ):

stoją od lewej Bartek Cycoń , Mateusz Dłużniak ,Dawid Grabowski ,Paweł Gawełek , Patrick Gwóźdź , Dawid Dokupil

siedzą od lewej Karol Zemelka , Dawid Kubisz , Michael Dokupil , Andrzej Halfar

 

23 marca najlepsze drużyny piłki ręcznej szkół podstawowych zagrały na gościnnym obiekcie ZSO Rudnik finały powiatu raciborskiego .

 

Osiem ekip dziewcząt i chłopców walczyło zaciekle do ostatniej minuty i ostatniej bramki o awans do rozgrywek rejonowych .

Jak zwykle świetnie przygotowana impreza stała na wysokim poziomie a zakończyła się  podwójnym sukcesem uczniów Szkoły Podstawowej w Pawłowie .

W turnieju dziewcząt SP Pawłow bardzo pewnie wypunktował rywali a w meczu finałowym , którym stawką było zwycięstwo w turnieju pokonały rywalki z Kuźni Raciborskiej 16-3 po celnych strzałach Emilii Strzeduła (10 bramek) i Martyny Wilczek (6 bramek ) .

Zawody chłopców szkół podstawowych wygrali również pawłowianie  , którzy kolejno pokonali Pogrzebień 10-1 , Rudnik 10-2 i ekipę  z Nędzy 4-1  . Pawłów zawdzięcza ten sukces najlepszemu snajperowi turnieju Pawłowi Gawełkowi zdobywcy 19 bramek i bramkarzowi Dawidowi Grabowskiemu , który bronił pewnie puszczając tylko 4 bramki w całym turnieju .

Najbliższa przyszłość drużyn z Pawłowa to zawody rejonowe które odbędą się 20 kwietnia (dziewczęta ) i 21 kwietnia (chłopcy ) .

 

 

Komplet wyników dziewcząt :                                           Tabela :

SP PAWŁÓW – SP RUDNIK 11-3                     1.PAWŁOW  6 pkt 38-6 br

SP KUZNIA – SP NĘDZA 11-1                          2.KUZNIA  4 pkt  19-21 br

SP PAWŁÓW – NĘDZA 11-0                            3.RUDNIK 2 pkt 14-20 br

SP KUZNIA  - SP RUDNIK 5-4                         4.NEDZA 0 pkt  5-29 br

SP RUDNIK – SP NEDZA 7-4

SP PAWŁOW – SP KUŻNIA 16-3

 

Komplet wyników chłopców :                                       Tabela :

SP PAWŁÓW – SP RUDNIK 10-2                    1.PAWŁÓW  6pkt  24-4 br

SP NEDZA – SP POGRZEBIEN 4-0                2.NEDZA 4 pkt 9-6 br

SP PAWŁOW- SP NEDZA 4-1                         3.RUDNIK 2 pkt 17-15 br

SP RUDNIK – SP POGRZEBIEN 13-1           4.POGRZEBIEN 0pkt 2-27 br

SP RUDNIK – SP NEDZA 2-4

 

SP PAWŁOW- SP POGRZEBIEN 10-1







ZNOWU NAJ , NAJ , NAJ !!!


Rywalizacja na tym szczeblu odbyła się na hali w Pietrowicach  w sobotę 7 marca . Imprezę, w której startowało 32 najlepszych tenisistów gminy  zdominowali uczniowie z Pawłowa  wygrywając drużynowo wśród dziewcząt i chłopców . Indywidualnie najlepsza była Wiktoria Wojtaszek z Krowiarek a Mistrzem Gminy w kategorii chłopców został  Paweł Gawełek z Pawłowa .

 

Najlepsi chłopcy

1.    Paweł Gawełek – Pawłów

2.    Robert Lazar – Pawłow

3.    Bartek Cycoń – Pawłow

4.    Paweł Grela – Pawłów

 

Najlepsze dziewczęta :

1.    Wiktoria Wojtaszek – Krowiarki

2.    Martyna Wilczek – Pawłów

3.    Emilia Strzeduła – Pawłów

4.    Nicol Gwóźdź – Pawłów

 

Drużynowo chłopcy :

1.    Pawłów – 114pkt

2.    Krowiarki – 89 pkt

3.    Samborowice -  72 pkt

4.    Pietrowice -70 pkt

 

Drużynowo dziewczęta :

1.    Pawłow -107 pkt

2.    Samborowice – 88 pkt

3.    Krowiarki -87 pkt

4.    Pietrowice – 66pkt

 

 


 

na zdjęciu wszyscy najlepsi z turnieju gminnego ...

Z  udziałem 13 drużyn z całego powiatu 
raciborskiego toczyły się 20 marca 2009 rozgrywki o Mistrza Powiatu Racibórz w tenisie stołowym szkoł podstawowych , które odbyły się na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Szonowicach .

Bezkonkurencyjni okazali się tenisiści z Pawłowa wygrywając indywidualnie  wśród dziewcząt -wygrała Martyna Wilczek  a także chłopców -triumfował Robert Lazar  . Drugi wśród chłopców był również uczeń pawłowskiej szkoły Paweł Grela – obaj to na co dzień czwartoklasiści !

Drużynowo wśród dziewcząt wygrała bardzo równo grająca ekipa z Gamowa a mistrzami  kategorii chłopców został SP Pawłow – obie reprezentacje zagrają finały rejonu pod koniec marca  .

Imprezę , na której nie zabrakło pucharów , dyplomów i poczęstunku zorganizowali szefowie gminnego  sportu Rudnika i Pietrowic Bożena Walaszek i Wojciech Zalewski.

Oto medaliści kategorii chłopców :

1.Robert Lazar -PAWŁÓW

2.Paweł Grela – PAWŁÓW

3.Paweł Herber – KRZANOWICE

 

Medaliści kategorii dziewcząt :

1.Martyna Wilczek - PAWŁÓW

2.Ewelina Kamczyk – KRZYŻANOWICE

3.Karolina Pieruszka - GAMÓW

 

Drużynowo chłopcy :

1.PAWŁÓW – 85pkt

2.NĘDZA – 70 pkt

3.KRZANOWICE – 59 pkt

4.POGRZEBIEŃ – 51 pkt

5.BIEŃKOWICE – 47 pkt

6.KUŹNIA R. – 40 pkt

7.RUDNIK – 33pkt

Drużynowo dziewczęta :

1.GAMÓW -73 pkt

2.KRZYŻANOWICE – 68 pkt

3.NĘDZA – 60 pkt

4.PAWŁÓW – 59 pkt

5.KRZANOWICE – 48 pkt

6.BUDZISKA – 38 pkt 

24 marca chłopcy rywalizowali w finale rejonu zajmując II miejsce za Leszczynami . Do finału woj. zabrakło 6 pkt .Druzyna w składzie : Paweł Grela (V miejsce), Robert Lazar (6 miejsce ), Paweł Gawełek (7 miejsce ), Bartek Cycoń (8 miejsce) 



 

 WIELKI PUCHAR W NASZYCH RĘKACH !

 
Artur Grela odbiera ,z rąk Dyrektora gimnazjum nr 5 w Raciborzu ,Wielki Puchar '' dla Pawłowa za zwycięstwo drużynowe w turnieju tenisa stołowego w Raciborzu 16 marca 2009

Nasi uczniowie pojechali do Raciborza na zaproszenie szkół miejskich na turniej tenisowy . Wszystkie 12 nagród rzeczowych , wielki puchar i nagrodę dla ,,najmłodszego uczestnika  zgarnęły ,,Orły ''z Pawłowa ...a jakże


na zdjęciu wszyscy nagrodzeni uczniowie z Pawłowa ...

Medaliści imprezy z Raciborza (wszyscy nagrodzeni to nasi uczniowie , zawodnicy z Raciborza od miejsc 4 do 8 w każdej kategorii ...)

CHŁOPCY KLAS I-III :
1.ARTUR GRELA - PAW
2.PAWEŁ MUSZAL - PAW
3.PIOTR WIDOK -PAW

DZIEWCZYNKI KLAS I-III :
1.OLA SCHMIDT - PAW
2.ANETA GRABOWSKI - PAW (nagroda również dla najmłodszego uczestnika)
3.ROKSANA NIEDZIELA - PAW

CHŁOPCY KLAS IV-VI :
1.ROBERT LAZAR -PAW
2.PATRICK GWÓŹDŹ -PAW
3.PAWEŁ GAWEŁEK -PAW

DZIEWCZĘTA KLAS IV-VI :
1.PAULINA GAWEŁEK -PAW
2.MALWINA ZUBER-PAW
3.MARTYNA WILCZEK -PAW

14 PUCHARÓW NA ZAWODACH O PUCHAR SOŁTYSÓW GMINY RUDNIK !!!

wszyscy nagrodzeni w turnieju o Puchar Sołtysów z naszej szkoły ...14 pucharów !!!

Wielkie sportowe żniwa zafundowali sobie uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pawłowie zdobywając 14 pucharów na corocznej imprezie tenisa stołowego o Puchar Sołtysów Gminy Rudnik .

Zawody rozgrywane w Szonowicach w Walentynkową sobotę opanowali uczniowie z Pawłowa 14-krotnie stając na podium .

Swoje kategorie wiekowe wygrali : Ola Schmidt (kl I-II) , Robert Lazar (kl III-IV ) , Nicol Gwóźdź (kl III-IV ) i Paweł Gawełek (kl V-VI)

Następna dziesiątka zdobywała drugie lub trzecie miejsca doprowadzając do koncowej rekordowej liczby 14 pucharów .

W godzinach wieczornych rywalizowali już doświadczeni tenisiści – w tym gronie na podium stanęli zawodnicy LKS- u Pawłów : Marcin Litka , Heniek i Michał Stós .

 

Oto rezultaty podium kategorii szkół podstawowych :

 

Klasa I-II dz

1.     Ola Schmidt – PAW

2.     Aneta Grabowski – PAW

3.     Roksana Niedziela – PAW

 

Klasa I-II chł

1.     Rafał Wilczek – GAM

2.     Artur Grela – PAW

3.     Paweł Muszal – PAW

 

Klasa III-IV dz

1.     Nicol Gwóźdź – PAW

2.     Marianna Wilczek – GAM

3.     Jessica Zuber - PAW

 

Klasa III-IV chł

1.     Robert Lazar –PAW

2.     Paweł Grela – PAW

3.     Patryk Ploch – PAW

 

Klasa V-VI dz

1.     Weronika Waniek – GAM

2.     Martyna Wilczek – PAW

3.     Emilia Strzeduła – PAW

 

Klasa V-VI chł
1.     Paweł Gawełek – PAW
2.     Bartek Cycoń  - PAW
3.     Dominik Absalon – RUD


Wszyscy laureaci znajdują się na zdjęciu wraz z Sołtysami Łubowic Urszulą Badurczyk i  Ponięcic Marią Głombik , Wójtem Gminy Rudnik Alojzym Pieruszką i Gminnym Organizatorem Sportu Bożeną Walaszek .


JESTEŚMY NAJLEPSI TEŻ W SIATKÓWCE:)




Chłopcy z Pawłowa , którzy reprezentowali naszą gminę w finale powiatu (przegrali z Bieńkowicami 0-2 ) wystąpili w skladzie(na zdjęciu ) : Dawid Przybyła ,Andrzej Halfar , Dawid Dokupil , Michael Dokupil , Mateusz Dłużniak , Dawid Grabowski , Patrick Gwóźdź , Paweł Gawełek i Bartek Cycoń )


Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w sobotę 21 marca  w gminnym turnieju mini siatkówki. Rywalizacja do samego końca trzymała w napięciu , bo stawką był udział w turniejach powiatowych.

Chłopcy z Pawłowa , którzy dość nieoczekiwanie wygrali turniej po zwycięstwach z Pietrowicami i Krowiarkami zanotowali historyczny sukces , gdyż po raz pierwszy wygrali tę dyscyplinę sportu .

Wśród dziewcząt nie było niespodzianek – wygrały uczennice z Pietrowic wygrywając w finale z Pawłowem .

 

Oto wyniki chłopców i tabela :

Pawłów – Krowiarki 2-1

Pawłów – Pietrowice 2-1

Krowiarki – Pietrowice 2-1

 

1.    Pawłów – 2 zw

2.    Krowiarki – 1zw

3.    Pietrowice – 0 zw.

 

Wyniki dziewcząt i tabela :

Pawłów – Samborowice 2-1

Pietrowice – Krowiarki 2-1

Pietrowice – Samborowice 2-1

Pawłów – Krowiarki 2-1

Krowiarki – Samborowice 2-1

Pietrowice – Pawłów 2-0

 

1.    Pietrowice 3zw

2.    Pawłow 2zw

3.    Krowiarki 1 zw

4.    Samborowice 0 zw

 

PAWŁÓW DWUKROTNIE DRUGI  W POWIECIE !!!

Pawłów -stoją od lewej :Michał Błachut , Marcin Skowronek ,Michael Dokupil,Eliasz Ziętek , Patryk Ploch , Paweł Grela , Piotr Widok,

Lezą od lewej :Robert Lazar , Artur Grela , Adam Liszka

 


W styczniu w halach powiatu raciborskiego odbywały się szkolne turnieje halowej piłki noznej .

W obu turniejach głowne role grali zawodnicy drużyn z naszej gminy . Najstarsi chłopcy szkół podstawowych z Pawłowa zostali wicemistrzami powiatu raciborskiego w zawodach rozegranych w Rudniku .

Jeszcze lepiej wypadły nasze ,,gwiazdki’’ w imprezie uczniów klas młodszych szkół podstawowych , które zostały rozegrane w Pietrowicach .

Gospodarze z miejscowej szkoły zostali mistrzami powiatu a ich koledzy z Pawłowa wicemistrzami !!!

 

14 stycznia rywalizowali najstarsi uczniowie szkół podstawowych (klasy V-VI ) o mistrza powiatu raciborskiego na obiekcie ZS Rudnik , gdzie wystartowało 7 drużyn .

Zwycięzcami zawodów zostali piłkarze z Kobyli , którzy byli bezkonkurencyjni wygrywając wszystkie mecze gromadząc komplet punktów .Drugie miejsce wywalczyli chłopcy z Pawłowa  po decydującym  zwycięstwie 2-1 nad Bienkowicami (trzecie miejsce )

 

Wyniki naszych druzyn :

 

PAWŁÓW z

Bienkowicami 2-1, Krowiarkami 4-0 ,Nędzą 1-2,Kobylą 0-2 ,Rudnikiem 0-0 i Krzanowicami 4-1 

razem 10 pkt i II miejsce

 

 

Tabela koncowa :

1.Kobyla 18 pkt

2.Pawłow 10pkt

3.Bienkowice 10pkt

4.Nedza 8 pkt

5.Rudnik 6 pkt

6.Krowiarki 4 pkt

7.Krzanowice3 pkt

 

Niecały tydzień pozniej na hali sportowej w ZS Pietrowice odbyły się powiatowe zmagania uczniów szkół podstawowych klas młodszych (klas III-IV)

.Impreza zakończyła się podwójnym zwycięstwem ekip z Gminy Pietrowice Wielkie , które nie okazały się zbyt gościnne dla druzyn z innych gmin powiatu raciborskiego .

W wielkim finale Pietrowice zremisowały z Pawłowem 0-0 a o koncowym triumfie gospodarzy z Pietrowic zadecydował fakt ,że jako jedyni w pozostałych już meczach nie stracili punktów . Za Pawłowem na trzecim miejscu uplasowali się chłopcy z Krzanowic .

Najlepsze ekipy zostały nagrodzone pucharami i dyplomami a dla wszystkich 7 ekip  miejscowy SZS przygotował poczęstunek i napoje .

 

Wyniki naszej drużyny  

PAWŁÓW z :

Pietrowicami 0-0 ,Tworkowem 4-0 , Rudnikiem 4-0 , Krzanowicami 0-0 , Nedzą 1-1 , Gamowem 2-1

razem 12 pkt i II miejsce

 

 

Tabela koncowa :

1.     Pietrowice 16 pkt

2.     Pawłów 12pkt

3.     Krzanowice 11pkt

4.     Gamów 8 pkt

5.     Nedza 8 pkt

6.     Rudnik 3pkt

7.     Tworków 0 pkt

 

Obie imprezy przygotowali gminni organizatorzy sportu struktur SZS Rudnika i Pietrowic Bożena Walaszek i Wojciech Zalewski


GMINNA HALOWA PIŁKA NOZNA 2008

GMINNA HALOWA PIŁKA NOZNA 2008

 

29 listopada w sobotni deszczowy poranek uczniowie placówek szkolnych zainaugurowali sezon halowej piłki nożnej .

Turniej gminny uczniów klas V-VI szkół podstawowych wygrali sensacyjnie chłopcy z Krowiarek pokonując  w finale Pawłow 3-1 ! Równie dramatyczna i emocjonująca była rywalizacja wśród dziewcząt – w meczu finałowym Pietrowice pokonały Pawłów 4-3 .

Oto wyniki i tabela koncowa :

Chłopcy :

Pietrowice – Krowiarki 3-4

Pawłów – Samborowice 3-1

Pawłów – Krowiarki 1-3

Pietrowice – Samborowice 7-2

Krowiarki – Samborowice 7-3

Pawłów – Pietrowice 10-1

 

Tabela :

1.     Krowiarki 9pkt 14-7  (awans do powiatu )

2.     Pawłów 6 pkt 14-5  (awans do powiatu )

3.     Pietrowice 3 pkt 11-16

4.     Samborowice  0 pkt 6-17

 

 

Dziewczęta :

Pawłów – Pietrowice 3-4

Samborowice – Krowiarki 1-0

Pawłów – Samborowice 2-0

Pietrowice – Krowiarki 4-0

Pawłów – Krowiarki 6-1

Pietrowice – Samborowice 3-2

 

Tabela :
1.     Pietrowice 9 pkt 11-5
2.     Pawłów 6 pkt 11-5
3.     Samborowice 3pkt 3-11
4.     Krowiarki 0 pkt 1-11

nasze piłkarki z klas IV-VI


Halowa piłka nożna klas III-IV 
Nasze dziewczęta wygrały turniej gminny a chłopcy zostali wicemistrzami ...
Oto nasze gwiazdki ...jak zwykle w formie


Małgosia Skowronek , Andrea Pitrasz , Emilka Wilczek , Ola Schmidt , Nicol Gwóźdź , Daria Miensopust , Aneta Grabowski

PO RAZ TRZECI  W TATRACH NA OBOZIE NARCIARSKIM!


Na początku marca uczniowie Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Pawłowie  przebywali na obozie narciarskim w Małym Cichym koło Zakopanego.

W ciągu 5 dni mali narciarze z Pawłowa najpierw przeszli kurs pierwszych kroków na stoku pod okiem miejscowych instruktorów narciarstwa a potem pod kontrolą opiekunów Wojciecha Zalewskiego i Łukasza Strzeduły samodzielnie już zjeżdżali ze stoku położonego przy pensjonacie Panorama (w którym mieszkali ) . Postępy utalentowanej młodzieży pawłowskiej były tak wielkie ,że narciarze zdecydowali się na zmianę miejsca zjazdów szusując na świetnie przygotowanej 1,5 km trasie w Stacji Narciarskiej Małe Ciche .

Podczas wyjazdu rozegrano dwie imprezy narciarskie . Slalom specjalny wygrał Bartek Cycoń – najlepszy w obu przejazdach . Malwina Zuber pokonała rywali w slalomie gigancie uzyskując czas 34,55 .

Rozegrano też konkursy wiedzy sportowej i muzycznej a także konkurs czystości pokojów noclegowych , który wygrały zgodnie z oczekiwaniami dziewczynki .

Młodzież odpoczywała po całodziennym maratonie narciarskim wybierając się na nocny kulig z pieczeniem kiełbasy a także wizytując nowootwarty aquapark w Zakopanem .

Był to już trzeci wyjazd uczniów z Pawłowa na obóz narciarski , po którym każdy uczestnik mógł zameldować rodzicom ,,umiem jeździć na nartach ‘’

 

 
  Stronę odwiedziło już 2 odwiedzający (32 wejścia) tutaj!  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=
admin strony WOJCIECH ZALEWSKI