Czestochowa 2007

SP  PAWŁÓW

NA PODIUM FINAŁU  WOJEWÓDZTWA              ŚLĄSKIEGO  O  PUCHAR TP

w Częstochowie !!!

28 maja na stadionie Rakowa Częstochowa odbył się finał wojewódzki dziewcząt i chłopców klas IV o Puchar TP im.Marka Wielgusa .

Śląskie eliminacje zgromadziły 10 drużyn dziewcząt i 12 ekip chłopców .

Nasz powiat reprezentowałi chłopcy i dziewczęta z Pawłowa

Jak okazało się nasz powiat piłką dziewcząt stoi , gdyż uczennice z Pawłowa  uległy tylko Olimpijkom Czestochowa (rok temu Mistrz Polski )i znalazły się na trzecim miejscu podium !!!

To olbrzymi sukces druzyny  , która to w rozgrywkach  poniosła tylko jedną porażkę z Częstochową trafiając na tą ekipę już w swojej grupie .

Pawłów wygrał kolejno 2-0 z Kotulinem , 1-0 z Kłobuckiem , 2-0 z Gilowicami i 1-0 z Rudami

Rywalizacja chłopców przebiegała pod dyktando druzyny z Katowic – nasz mistrz powiatu z Pawłowa nie przebrnął eliminacji mimo swietnego początku z Czerwionka 2-0 . Z późniejszym mistrzem Katowicami przegrali tylko 2-3 .Zakończyli rozgrywki na X miejscu w woj.śląskim .

Turniej na wspaniałej murawie w Częstochowie był pokazem doskonałej organizacji imprez dla małych piłkarzy – nie zabrakło napojów , słodyczy , obiadu i upominków . Były też puchary , które przywiozły  dziewczyny za III miejsce (opiekun Wojciech Zalewski)