UKS PAWŁÓW
   
  UKS PAWŁÓW
  Turniej Orlika 2010
 
DRUGIE I TRZECIE NA ŚLĄSKU !






Z udziałem 280 młodych piłkarzy z całego województwa w Dankowicach k/Bielska odbył się śląski finał ,,Turnieju Orlika 2010 ‘’ o Puchar Premiera Tuska .
Wśród 28 druzyn z całego regionu podwójną reprezentację przywiozła Szkoła z Pawłowa . Obie drużyny ,,Złotka Pawłów ‘’ liczyły się w walce o finał krajowy . Ostatecznie młodsze dziewczęta ,,przegrały Warszawę ‘’ o jedną bramkę zostając wicemistrzem Śląska , starsze koleżanki spisały się również wyśmienicie zdobywając brązowe medale .
 
Na sześciu boiskach LKS Pasjonat Dankowice zawodnicy rywalizowali o prawo gry w finale krajowym , który już pod koniec października odbędzie się w stolicy.
Młodsze zawodniczki z Pawłowa po wygraniu 8 pojedynków w rundzie eliminacyjnej pokonały w walce o finał  13-0 UKS Pradła i 4-0 Gołkowice . Niestety w finale w dramatycznych okolicznościach przegrały 1-2 z Kochanowicami a do wygranej w tym turnieju wystarczył remis . Warto dodać ,że na 1 minutę przed końcem Ola Schmidt trafiła w słupek .Na wyrównanie zabrakło czasu .
Zgrzytem w tej kategorii wiekowej był udział w drużynie z Kochanowic trzech nieuprawnionych zawodniczek . Niestety mimo złożenia protestu przez wszystkie drużyny zainteresowane tymi rozgrywkami organizatorzy jedynie …wykreślili z listy tej ekipy nieuprawnione zawodniczki !
 
W kategorii dziewcząt starszych nie było ,,przekrętów’’ a walka toczyła się fair. Złotka z Pawłowa zrewanżowały się za młodsze koleżanki pokonując UKS Kochanowice 2-1 eliminując faworyzowaną druzynę z turnieju . W półfinale nasze dziewczęta nie dały rady późniejszym triumfatorkom zawodów UKS Tygryski Świętochłowice 0-2 .
W walce o brązowy medal zagrały rewelacyjnie pokonując 3-1 Gorzyczki .
 
Drużyny z Pawłowa wsparte przez uczennice innych szkół z terenu powiatu raciborskiego zaznaczyły się w historii tego turnieju , którego kolejna edycja już za rok .
Każda z dziewcząt otrzymała medal , komplet stroju piłkarskiego i piłke nożną na pamiątkę .
 
Skład ZŁOTKA młodsze PAWŁOW – II miejsce na Śląsku :
Aleksandra Schmidt , Aleksandra Strzeduła , Aneta Grabowski , Roksana Niedziela , Justyna Gawlina , Magda Zając , Magda Stanik , Teresa Zemelka , Justyna Witeczek,
Michaela Pośpiech , Sandra Krzyżok , Sandra Czekała . Trenerzy Wojciech Zalewski i Magda Herud



 
Skład ZŁOTKA starsze PAWŁOW - III miejsce na Śląsku :
Łucja Przybyła , Nicol Gwóźdź , Jessica Zuber , Emilia Wilczek , Karina Kittel , Natalia Węglarz , Ewa Pendziałek , Karolina Pieruszka i Wiktoria Czyżewska . Trenerzy Wojciech Zalewski i Wiesław Czyżewski
 
RELACJA ZDJĘCIOWA :



































,,ZŁOTKA ‘’ O KROK OD FINAŁU W WARSZAWIE !

 
W wielkim stylu ,,Złotka ‘’ z Pawłowa awansowały do finału śląskiego w ,,Turnieju Orlika ‘’ o Puchar Premiera Donalda Tuska . W wielkim finale naszego województwa , który odbędzie się 12 października w Dankowicach k/ Bielska Białej wystąpią cztery drużyny – w tym dziewczęta z Pawłowa – a najlepsza ekipa zagra w finale krajowym w Warszawie .
Turniej ten organizuje Ministerstwo Sportu i Turystyki w współpracy ze Szkolnym Związkiem Sportowym oraz władzami samorządowymi .Jest to pierwsza tak duża impreza piłkarska rozgrywana na boiskach wybudowanych w ramach  rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012". Impreza skierowana jest do dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat i 12-13 lat. W rozgrywkach mogą startować zarówno piłkarskie reprezentacje szkół jak również inne drużyny.
Po raz pierwszy ,,Orlik ‘’w Pietrowicach gościł zawodniczki turnieju rangi półfinału wojewódzkiego .Zawody przekładane z powodu fatalnej pogody odbyły się ostatecznie 1 października .Zawodniczki ZSP Pawłów wzmocnione ,,posiłkami ‘’ z Samborowic i Gamowa w wielkim stylu awansowały do finału śląskiego . Pokonały kolejno Rydułtowy 18-0 , Krzyżanowice 12-0 i Gołkowice 8-0 i bez straty bramki zakończyły zawody w Pietrowicach .
Dzień wcześniej odbył się turniej w kategorii dziewcząt starszych (12-13 lat ) na ,,Orliku ‘’ w Gorzycach (kompleks znajduje się przy parku wodnym ,,Nautica’’) .Po wygranej z Rydułtowami 11-0 i Bieńkowicami 1-0 , zremisowały z Gorzycami 1-1 i wraz z tą drużyną awansowały do Dankowic . W tej kategorii o Warszawę będzie walczyło 6 drużyn i też tylko mistrz Śląska pojedzie do stolicy.
Podopieczne Wojciecha Zalewskiego będą miały aż dwie szanse na wymarzony finał w stolicy – oby wykorzystały niepowtarzalną szansę …


 
ZŁOTKA MŁODSZE :
Aleksandra Schmidt , Aneta Grabowski , Roksana Niedziela , Justyna Gawlina , Aleksandra Strzeduła , Magda Zając , Teresa Zemelka , Magda Stanik , Justyna Witeczek ,Sandra Krzyżok , Sandra Czekała, Michaela Pośpiech .
 

 
ZŁOTKA STARSZE :
Nicol Gwóźdź , Emilia Wilczek , Jessica Zuber , Łucja Przybyła , Andrea Pitrasz , Simona Kuroczik , Patrycja Fojtzik , Patrycja Miensopust , Wiktoria Czyżewska , Karina Kitel , Natalia Węglarz , Ewa Pendziałek i Karolina Pieruszka .


PAWŁÓW  BLIŻEJ PUCHARU DONALDA TUSKA !
 

Rewelacyjne Złotka z Pawłowa odniosły  podwójne zwycięstwa w powiatowych eliminacjach turnieju ,,Orlik 2012 ‘’ o Puchar Premiera Donalda Tuska .
Turniej rozgrywany na kompleksach „ Moje Boisko – Orlik 2012” rozpoczął się od eliminacji powiatowych   10 września a zakończy 23 października br. wielkim finałem w Warszawie
W rozgrywkach mogą startować zarówno reprezentacje szkół, jak również tzw. „dzikie” drużyny, dziewczęta i chłopcy w wieku 10 – 11 lat i 12 – 13 lat.
 
Na boisku Orlik w Pietrowicach od czwartku do soboty (16-18 wrzesnia) przewinęło się 200 talentów piłki nożnej . Tylko najlepsi awansowali do półfinałów wojewódzkich , ale jak podkreśla gminny organizator SZS Pietrowice Wojciech Zalewski każdy wrócił do domu z koszulką specjalnie dostarczoną na te święto piłkarskie .
W czwartkowe przedpołudnie rozgrywki zainaugurowali najmłodsi uczestnicy turnieju Orlik 2012 .W kategorii klas IV-V dziewcząt zdecydowanie wygrały ,,Złotka z Pawłowa ‘’ . Nazwę dziewczęta wymyśliły po doświadczeniach z poprzedniego sezonu , kiedy zostały Mistrzyniami Śląska w U-10 i wicemistrzyniami województwa śląskiego U-11 .
WYNIKI ZŁOTEK MŁODSZYCH :
Z Pietrowicami 12-0 , z Pawłowem II 9-2 , ze Zrywem Rudnik 14-1
 
Skład ZŁOTEK :
1 POŚPIECH MICHAELA
2 KRZYŻOK SANDRA
3 CZEKAŁA SANDRA
4 SCHMIDT ALEKSANDRA
5 GRABOWSKI ANETA
6 WITECZEK JUSTYNA
7 ZEMELKA TERESA
8 GAWLINA JUSTYNA
9 NIEDZIELA ROKSANA
10 STRZEDUŁA ALEKSANDRA
 
Nasza druga drużyna też zagrała dobre zawody minimalnie przegrywając z Rudnikiem 0-1 .Wygrała z Pietrowicami 3-0 i zajęła trzecie miejsce .
Skład Pawłow II:
1 WITECZEK  ANETA
2 SUCHANEK DOROTA
3 STANIK MAGDA
4 LITWINCZUK ANETA
5 BAJER ANGELIKA
6 BAKA ANGELIKA
7 ZAJĄC MAGDA
8 MIENSOPUST DARIA
9 KUSZ TERESA
10 SKOWRONEK MAŁGOSIA
 
 W turnieju chłopców  Pawłów pokonał Pietrowice 3-2 , ale przegrał z Rudnikiem i Krowiarkami po  0-3 i skończyli zawody wraz z Pietrowicami i Krowiarkami z 3 punktami.
Skład chłopców :
1 KETTNER DAWID
2 LABUD MATEUSZ
3 LISZKA ADAM
4 WIDOK ANDRZEJ
5 WIDOK PIOTR
6 GRELA ARTUR
7 KUSZ KAMIL
8 MUSZAL PAWEŁ
9 SUCHANEK TOMASZ
10 ZUBER GRZEGORZ
 

 
W sobotę zagrali uczniowie klas VI szkół podstawowych połączeni …przez regulamin z klasami pierwszymi gimnazjum . Tu dominowali również przyjezdni z Pawłowa i Rudnika .
 
Występujące pod taką samą nazwą ,,Złotka z Pawłowa ‘’ wraz z posiłkami z Gamowa pokonały Rudnik 4-0 , Pietrowice 2-1 i już mogą szlifować formę czekając na rywalki w półfinale wojewódzkim .
Skład ZŁOTKA STARSZE :
1 PRZYBYŁA ŁUCJA
2 GWÓŹDŹ NICOL
3 ZUBER JESSICA
4 WILCZEK EMILIA
5 PENDZIAŁEK EWA
6 PIERUSZKA KAROLINA
7 CZYŻEWSKA WIKTORIA
8 KITTEL KARINA
9 WĘGLARZ NATALIA
10 STEIN AGATA
11  MIENSOPUST PATRYCJA
12 FOJTZIK PATRYCJA
13 KUROCZIK SIMONA
14 PITRASZ ANDREA

 
Chłopcy z Pawłowa zagrali świetne mecze  ze wszystkimi rywalami . W pierwszej remisowej połowie  meczu z Rudnikiem nie wykorzystaliśmy kilku świetnych okazji   -jednak druga połowa należała do drużyny Rudnika  , którzy ostatecznie wygrali 3-0 . Pawłow w kolejnym meczu zagrał koncertowo i rozgromił Pietrowice aż 6-2  . Potem jeszcze pokonali ZRYW II 7-2 i ukończyli zawody na drugim miejscu .
Skład chłopców :
1 DOKUPIL  MICHAEL
2 GRELA  PAWEŁ
3 KALUS  KAMIL
4 LAZAR ROBERT
5 PLOCH PATRYK
6 ZIETEK ELIASZ
7 SKOWRONEK MARCIN
8 ZEMELKA  KAROL

 
Ten maraton piłkarski sędziowała Magda Herud z Pietrowic na co dzień stażystka wychowania fizycznego w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Pawłowie .
  
sesja zdjęciowa ZŁOTKA MŁODSZE :





































 zdjęcia  z półfinału z Gorzyc:















 
 
  Stronę odwiedziło już 2 odwiedzający (49 wejścia) tutaj!  
 
=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=
admin strony WOJCIECH ZALEWSKI